מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת – פרויקט רב דורי לכבוד שנת ה-70 למדינה

עבור דיירים רבים בבית בכפר סבא, יצירת משמעות היא ערך חשוב מאד ולכן כל פעילות שהיא מעבר לעשייה בתוך הבית אלא עם הפנים ובשילוב הקהילה סביב זוהי פעילות חשובה ומוערכת במיוחד והם תמיד נענים ברצון.  המוטו– ליצור משמעות לעצמנו ומשמעות לאחרים! וכשמדובר בנוער, על אחת כמה וכמה.

"חיבור הנוער לגיל השלישי יוצר משמעות הן עבור הדיירים והן עבור הנוער.  אנו מנגישים לנוער את העבר והשורשים שלנו כעם והם זוכים לשמוע זאת ממקור  ראשון. זה הרבה יותר חוויתי ומשמעותי מאשר לפתוח ספר היסטוריה. ככה אנחנו יוצרים משמעות – הן לנוער והן לדיירי המגדלים. זו היא ללא ספק הדרך הנכונה ליצור עניין וחוויות לשני הצדדים".  מסבירה רות איתני, דיירת הבית.

בשנת ה-70 למדינה הצטרפו דיירי הבית  ל-3 פרויקטים שקיימים במשרד החינוך ומוצעים לנוער לבחירה במסגרת המחויבות למעורבות חברתית. בעזרת מנהלת הבית ומנהלת הרווחה של הבית הושגו כל האישורים הנדרשים. בשלב הראשון,  ערכנו יום חשיפה שבו הוצגו נושאים שונים לבחירה. נקודת המוצא הייתה-  שהנוער של היום יכיר את עולם המבוגרים, לא יירתע ממנו ויראה כיצד  הזקנה יכולה להיות בריאה וטובה  ממקום שאפשר להתחבר אליה בהנאה ובזמן איכות, ממקום של עניין משותף וסקרנות ולא של טיפול. הפרוייקט רץ מתחילת שנת הלימודים לאורך כל השנה  וזוכה להדים חיוביים משני הצדדים.  בין הדיירים המבוגרים ובני הנוער  נוצרו קשרי ידידות נפלאים.

פרויקט ההמשך שנחשב ל-"ספינת הדגל" וגאוותנו הוא –  "זיכרון מבעד העדשה" בשיתוף  בי"ס תיכון אורט שפירא כפר-סבא. הרעיון שבני נוער מתעדים דיירים ניצולי שואה לתערוכת צילומים בנושא.  התערוכה הוצגה בכיכר הקהילות ביד ושם והתלמידים התלוו לתערוכה במהלך יום הזיכרון לשואה והגבורה. הפרויקט נועד להעמיק את הידע של בני הנוער בנושא זיכרון השואה ולתת להם לבטא באופן יצירתי, אומנותי ועכשווי את החוויות באמצעות הצילום. נעשה כאן חיבור בין בני נוער המשתתפים בפרויקט לבין ניצולי השואה.  בני הנוער התארחו במגדלי הים התיכון במפגש הכרות עם הדיירים במסגרתו הם  ראיינו, תיעדו וצילמו את הדיירים בבתיהם.  המפגש הבן-דורי ריגש מאד את שני הצדדים. הדיירים סיפרו בהתרגשות רבה את סיפור השואה האישי שלהם בשיתוף פעולה מלא כשהם פותחים את ליבם מתוך הבנה שזוהי דרך חשובה נוספת להנחיל לדור הצעיר ערך חינוכי משמעותי לעתידם ולעתיד עמנו, להנציח את סיפור השואה למרות  כל הקשיים וההתרגשות- לזכור ולא לשכוח!

פרויקט דגל נוסף שדיירי כפר סבא מתגאים בו– "70 שנה לישראל – כשהמדינה נולדה". באותו בית הספר, אורט שפירא בכפר-סבא,  עלה רעיון להפגיש בין תלמידי כיתה י"א עם אנשים ילידי הארץ שחוו באופן אישי את המאורעות הגדולים של טרום המדינה והקמתה.  בית הספר פנה לרות איתני בעקבות הקשר שנוצר בפרויקטים הקודמים, וביקש את שיתוף הפעולה עם דיירי הבית.  רותי כמובן  נענתה לאתגר ועניינה את הדיירים שהסכימו ברצון רב ובהתרגשות לשתף פעולה. בסיועה של עינת טליאס- מנהלת איכות החיים בבית, יצא לפועל מפגש של הנוער עם קבוצת דיירים ילידי הארץ . המפגש היה מרגש ומעניין ותועדו בו קורות חייהם של הדיירים. הברק בעיניים, הרצון לדעת עוד, החשק שהמפגש לא יסתיים והחיבוקים והנשיקות שהיו בסיומו הוכיחו כמה עמוק הקשר שנוצר. היה נפלא ומחמם את הלב.

 

צרו עמנו קשר