מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת - קרוב לבית: דיירי הבית בירושלים מסיירים באתרים בבירה ומעט מחוצה לה

מה יותר מתאים בשנת ה-70 למדינתנו מאשר לפקוד את קברו של בנימים זאב הרצל, חוזה המדינה. ולנו, דיירי הבית בירושלים זה בכלל כה קרוב לבית שבאמת אין סיבה לא לכבד ולהיזכר היכן הכל התחיל- סיפורה של מדינה שלמה בהר אחד, בנוף הקסום של הרי ירושלים, בהר הרצל. שם ממש שוכן  מרכז הרצל, לאחרונה, נפתח במקום מוזיאון ובו מיצג אורקולי ייחודי. סיפורו המעורר השראה של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, מוצג כחוויה מרתקת המשלבת ערכיות עם  אקטואליה.

על הרצל מתוך ספרו "אלטנוילנד", אותו תרגמה מרים קראוס, 1997:

"… אחרי שלוש שנים של עבודה עלינו להיפרד, ספרי האהוב. כעת מתחילים ייסוריך. יהיה עליך לפלס את דרכך במבוך של איבה וסילופים, כמו בתוך יער אפל. אבל אם יתמזל מזלך ותגיע לחברת אנשים טובים, מסור להם את ברכת אביך".

הרצל האמין שגם חלומות הם דרך למלא את הימים שנגזר על האדם להעביר על פני האדמה. החלום אינו שונה בהרבה מן המעשה, כמו שרבים חושבים.

"כל מעשיהם של בני האדם היו פעם חלומות, כל מעשיהם יהיו ביום מן הימים לחלום".

ועוד סיבה, שאסור היה לפספס טיול חשוב זה – את הטיול הדריך במיוחד עבורנו מנהל התפעול של הבית, דן סוריאנו.

היה מעניין ומכבד והרגשנו שיש לנו במה להתפאר.

עוד סיור עם דן סוריאנו קיימנו לקראת שבועות בו נחשפנו למסורת העלייה לרגל לירושלים בחג השבועות עד ימי בית המקדש הראשון ועד לתקופת מלחמת הקוממיות. בטיול ביקרנו בין היתר בגת עתיקה וזכינו לחוות ולהתנסות בדריכת ענבים כמיטב המסורת התנכ"ית

לא פחות מכבד ומתאים לשנת השבעים הוא "סיור הפנינים"  שערכנו במוזיאון ישראל. הסיור התמקד הפעם בהיכל הספר והמגילות הגנוזות בנות 2000 שנה. סיירנו בין הגלויות של התרבות והאמנות היהודית וצפינו באוסף תשמישי קדושה מרשים וכלים מיוחדים לחגי ישראל מבתי כנסת מכל העולם.

דיירי הבית בירושלים מסיירים בירושלים

דיירי הבית בירושלים מסיירים בירושלים

צרו עמנו קשר