מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות מעניינת - "ריו-ברטו" - נהר זורם

לקראת "אליפות הזהב"  גילינו עולם שלא הכרנו. קוראים לזה "ריו אביירטו", שזה איפשהו  בין יוגה לטיפול הבעתי, וזה נראה כל כך כיף שאי אפשר להישאר אדישים לזה. בשנות ה-50 של המאה ה-20 פותחה בארגנטינה "שיטת מילדרמן" – טכניקת התעמלות קצבית המבוססת בחלקה על עקרונות היוגה שקרויה על שם האישה שפתחה אותה.  על הבסיס הזה פיתחה מריה אדלה פאלקוס, פסיכולוגית קלינית ותלמידה של מילדרמן, את מה שנקרא היום "ריו אביירטו" – "Rio Abierto", ובתרגום לעברית "נהר זורם".  שיטת טיפול הוליסטית הכוללת מרכיבים מתחום הפסיכותרפיה הגופנית, הטיפול בתנועה והטיפול האקספרסיבי (הבעתי).  במטרה להשיג איזון גופני ונפשי. טכניקת העבודה משלבת ריקוד, מוזיקה, קול ומגע כדי לשחרר עכבות ולאפשר לכל אדם ביטוי אותנטי, ריפוי, חיזוק והעצמה. חלק מהרעיון הוא לחיות בהווה, בכאן ועכשיו, במקום להגיב מתוך הרגלים וקיבעונות.

איציק ברזינר, מדריך כושר גופני ומומחה לשיטה, ערך לה התאמות לגיל השלישי – ונראה שמדובר בשידוך מושלם. "השיטה מבוססת על תנועה, מוזיקה וקול, והפעלת הגוף", אומר ברזינר. "זאת עבודה פסיכו-מוטורית שמאוד מתחברת לאתגרים והחוויות של בני הגיל השלישי. למעשה מדובר בעניין בסיסי למדי: מעקב אחרי מקצב המוזיקה והתנועות שאני עושה. נדבך נוסף וחשוב הוא  הנשימות העמוקות תוך כדי האימון, המאפשרות לאנשים לפרוק את המתחים הפיזיים והנפשיים שהם סוחבים איתם".

בריזנר מסביר שהשיטה נוטה להכניס את המתאמנים להלך רוח נוסטלגי ולהעלאת זיכרונות. הוא מייחס חלק גדול מזה לשימוש במוזיקה: "יש מוזיקה שמשפיעה על אזורים מסוימים בגוף ויש מוזיקה שמשפיעה על זיכרונות". ברזינר, למד בעברו ליצנות רפואית, ומספר שהאווירה בשיעורים משוחררת מאוד: "יש הרבה הומור. האפשרות להשתחרר, לצחוק וכמובן לשלב כושר גופני הופכים את השיטה לאידיאלית בכל גיל".

%d7%a6%d7%95%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%aa-%d7%99%d7%9d

צרו עמנו קשר