מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

פעילות - סבתא סנדוויץ

מידי שנה מתקיימת בבית בנורדיה קייטנה לנכדים והנינים. הזדמנות נפלאה לגיבוש הקשר הבינדורי ולהכנסת רוח חיים צעירה ותוססת לבית. דיירות הבית נרתמות להכין את הסנדוויצים למשתתפים.
אנחנו ברשת מגדלי הים התיכון דואגים לשמר את הקשר של הדיירים עם הנכדים והנינים, יש לכך משמעות כפולה, לדיירים ולדורות הצעירים.

 פעילות לילדים

מהות הקשר החזק בין סבים וסבתות לנכדים

עצמו את עיניכם לרגע, פתחו את אוצר הזכרונות שלכם וקחו צעד אחורה בזמן לילדותכם. זוכרים את הסבא מרים אתכם בעדינות אל תוך החיבוק החמים והנוח שלו? או שישבתם לצד הסבתא, בעוד היא מכינה מאכלים אפופים באהבה ומתובלים בהרבה דאגה וחום?

הקשר הבינדורי החזק והקסום קיבל לאחרונה תוקף מדעי, סביב השאלה – מדוע סבים וסבים חולקים קשרים כה חזקים לאורך הדורות.

ממחקר שפורסם לאחרונה עולה כי ההשערה בדבר השקעה של הסבים והסבתות בנכדים נכונה –בחברות מתועשות אלו משקיעים כמות ניכרת של זמן וכסף בנכדיהם. טיפול בנכדים כאשר ההורים נמצאים בעבודה, מתן משאבים כספיים ותמיכה רגשית הם רק חלק מן הדרכים רבות שבהן הדור המבוגר משקיע בצעירים.

ומהיכן נובעת המוטיבציה הזו להשקעה?

הראיות במחקר הצביעו על כך שנוכחותם של סבים וסבתות בחברות מסורתיות יכולה להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים של ילד לשרוד במהלך תקופת הסיכון הגבוהה של הינקות והילדות. מכאן, הסיקו החוקרים כי בחברות מערביות, שם שיעורי הפריון ותמותת הילדות נמוכים בהרבה, הסבים והסבתות יכולים לתרום תרומה משמעותית לבריאות הציבור בחברה שלנו. כלומר, אנו עדים לשילוב של סיבות אבולוציוניות וסוציולוגיות בהשפעתם של הסבים על התפתחותם של נכדיהם.

התמורה ההדדית בקשר הסימביוטי בין הצדדים היא גבוהה. בהיבט של הנכדים, התמיכה של המבוגרים בילדים מאותתת לילדים כי תמיד יהיה שם מישהו עבורם, והדבר משפיע על מידת האושר שלהם – סקר שנערך על ידי אוניברסיטת אוקספורד והמכון לחינוך בלונדון מצא כי ילדים הם בדרך כלל מאושרים יותר אם הסבים מעורבים בחינוך שלהם.

אז עכשיו זה ודאי – הרגש החם שלנו אל נכדינו, דומה לרגש אותם גילו סבינו וסבותינו כלפינו – הוא הגיוני ורצוי. יחד, נדאג למלא את הקשר הבינדורי הזה בחוויות שמחות ומפרות.

אנו במגדלי הים התיכון שמים את כל המפגשים של הדיירים שלנו עם הקרובים להם ובני משפחה כערך בעל חשיבות עליונה ללא פשרות. מפגשים מסוג זה מבורכים על ידי צוות העובדים. החיים בבית דיור מוגן אינו אמור להגביל את הדיירים אלא להעצים אותם, לעורר השראה, לחזק קשרים וכדומה.

צרו עמנו קשר