מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

צעיר בנפשו

המושג "צעיר בנפשו" מוכר לכולנו, אך כיום מבחינים כי קשה יותר ויותר למצוא אנשים מבוגרים אשר ניתן להגדיר אותם כצעירים בנפשם. הקושי בחיים, אשר הולך ומתעצם מיום ליום, גורם למבוגרים רבים להגיע לגיל בו הם ממורמרים על עצמם ועל החיים ומתקשים מאוד להעביר את השנים של גיל הזהב בנוחות והנאה.

צעיר בנפשו

ילדים רבים סבורים כי אם ישלחו את הוריהם המבוגרים אל בית דיור מוגן הם יאבדו עוד יותר את שמחת החיים, ובטוחים כי גם בני הגיל השלישי אשר הינם צעירים בנפשם היום, יתבגרו ביום אחד ברגע שיגיעו אל הדיור המוגן, אך דווקא ההיפך הוא הנכון. אם תשלחו את ההורים שלכם אל דיור מוגן איכותי ויוקרתי עבור בני הגיל השלישי, תוכלו לראות כיצד הם הופכים לצעירים יותר ברוחם ובנפשם, ונהנים הרבה יותר מהחיים. אינכם בטוחים? קראו את הסיפור הבא.

שינוי משמעותי בחיים בתוך חצי שנה בלבד

אל בית דיור מוגן יוקרתי הגיע אדם אשר כבר עבר את גיל 75, וכל מה שחשב עליו הוא הרגע שבו יפטר מן העולם. אותו אדם חי במשך שנים רבות לבדו בבית, לאחר שאשתו נפטרה בגיל צעיר יחסית, ועם השעמום ועם חוסר המעש בבית, החל לחוות מרמור, עצבות רבה ואפילו דיכאון. כך, כבר מגיל 60 הוא הרגיש כמו בן 90 לפחות, ולבני המשפחה היה קשה מאוד לשהות במחיצתו.

לאחר שבדקו אופציות רבות והתמקדו באפשרות של דיור מוגן יוקרתי, החליטו בני המשפחה של אותו אדם להעביר אותו אל דיור מוגן, בעיקר בשל חשש מכך שהוא נמצא לבדו בבית ללא השגחה ובעקבות דיבורי המרמור שלו עלול לפגוע בעצמו. המשפחה, אשר הכניסה את האדם היקר להם אל הדיור המוגן בחששות כבדים, הגיעה לביקור לאחר חודש ולא האמינה למה שהיא רואה.

כמי שהתרגלו לראות אדם מתוסכל, בודד, שבור ומיואש, הם נדהמו לגלות אדם שונה לחלוטין – אדם פעיל, שמח, שמשתתף בפעילויות חברתיות, משוחח עם חברים בני גילו ונפתח לעולם חדש לחלוטין. בתוך חצי שנה, אותו אדם הפך לצעיר בכמה עשרות שנים. אפילו שגילו מעל ל-75 שנים, הוא מרגיש וחי ממש כמו בן 30.

בבית הדיור המוגן הוא נהנה ממסיבות ריקודים עם חברים בני גילו, נשים מעניינות גורמות לו להרגיש צעיר יותר, חברים רבים מנעימים את השעות השקטות ומגוון רחב של פעילויות ומסיבות מעוררות את רוחו ומעניקות לו שוב מטרה לחיים. כך, אותו אדם הפך לצעיר בנפשו, בעל רוח נעורים ושמחה רבה, מה שגרם למשפחה להבין כי המעבר שלו אל הדיור המוגן היוקרתי היה הדבר הטוב ביותר שהם יכלו לעשות עבורו. לו ידעו זאת קודם, יכלו כבר מזמן לאפשר לו לעורר את הנפש הצעירה שבו ואת חדוות החיים שהייתה בו כבר לפני שנים רבות.

ככה אני אוהב לחיות

בשיחה שקיימנו עם אותו דייר ממש לפני כמה ימים, כחצי שנה לאחר המעבר שלו אל בית הדיור המוגן, הוא הסביר שאף על פי שלצופה מהצד נראה כי הוא מתנהג באופן שכלל אינו מתאים לגיל שלו – ככה הוא אוהב שהחיים שלו נראים. "אל תבקרו אותי על חדוות הנעורים שלי ועל החיוך הזה. גם אני כבר שכחתי אותם, וכמה טוב שנזכרתי בהם שוב. ככה אני אוהב לחיות".

צרו עמנו קשר