מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

בעיות של קשישים

ישנן בעיות רבות אשר קשישים מתמודדים אתם ביום יום, בעיות אשר התכוננות נכונה לקראת ההופעה שלהן והתמודדות נכונה לאחר שהן כבר מופיעות, יכולות להשפיע רבות על האדם המבוגר ולשנות לחלוטין את איכות החיים שלו לטובה. לכן, למעשה, נוצר המושג של "נגישות לקשישים", שמהותו היא התאמה של מוצרים ושל שירותים לצרכים השונים של הקשישים, בכדי להעניק להם פתרון לבעיות שונות ולאפשר להם להמשיך לחיות כמו קודם ולהיות עצמאיים כמה שרק ניתן, למרות הבעיות השונות מהן הם סובלים.

 בעיות קשישים

בעיות פיזיות המצריכות נגישות

קשישים רבים מתמודדים עם הגבלות פיזיות שונות אשר משפיעות עליהם בחיי היום יום, ויכולות להפריע מאוד לניהול החיים התקין שלהם. בין הבעיות הפיזיות הנפוצות ביותר מהן סובלים קשישים ניתן למצוא:

  • ירידה במצב הבריאותי של הקשיש אשר משפיעה על הכושר הגופני שלו.
  • רגישות גבוהה יותר לזיהומים ולמחלות זיהומיות שונות כתוצאה מירידה משמעותית באיכות מערכת החיסון הגופנית.
  • הגבלה בתנועה אשר מגיעה לאחר היחלשות של שרירי הגוף, וכן הצטברות של פגעים פנימיים רבים בתוך הגוף עם השנים.
  • פחדים של קשישים מפני פגיעה, אשר גורמים להם לחוסר תנועה, וכן דיכאון ועצבות המשפיעים על היכולת לבצע את העבודות הבסיסיות ביותר אפילו.
  • קושי מהותי ואמתי בריכוז ובזיכרון.

פתרונות המותאמים לצרכי הקשישים

היום ניתן למצוא יותר ויותר גורמים אשר עוסקים במציאת פתרונות לקשישים, כאשר כל המטרה של הפתרונות הללו הינה להפוך את הבעיות הפיזיות שהזכרנו בפסקה הקודמת לכאלו שלא תהיה להן השפעה גדולה מדי על הקשיש ועל איכות החיים שלו. לכן, למעשה, נוצר החוק אשר מגדיר כי כל בית עסק המעניק שירותים גם לקשישים צריך לבצע הנגשה של העסק, על מנת שכל אדם שירצה יוכל לקבל את השירות לו הוא זקוק או את המוצר שהוא מחפש ללא בל בעיה.

סיוע להורים או לחברים מבוגרים

אם יש לכם הורים או חברים מבוגרים אשר כבר הגיעו לגיל בו הזקנה משפיעה עליהם, גם אם הם אינם מוגדרים בתור קשישים, ך עדיין זקוקים לעזרה, חשוב מאוד שתדעו כיצד לתת להם את העזרה לה הם זקוקים. לכן אנו ממליצים לכם לפנות כמה שיותר מהר אל בעל מקצוע מוכשר, מוסמך ומקצועי אשר יוכל להדריך אתכם ולסייע לכם להעניק להורים את הטוב ביותר. בעל המקצוע הזה יוכל לתת לכם מידע לגבי הנגשה והתאמה לצרכים של ההורה הקשיש, כך שההנגשה תהפוך את החיים שלו לטובים ולנוחים יותר.

צרו עמנו קשר