מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

רמת השרון: דיירת מעניינת – איזבלה הראל, ציירת

איזבלה הראל (בראון) דיירת הבית ברמת השרון אמנית וציירת, שואבת השראה לציוריה מחוויות אישיות מתקופת השואה, וכן מנופים אנושיים ארץ ישראלים. איזבלה, לא מפסיקה להפתיע ולא נותנת לגיל שלה לעצור אותה וכן גם לא נותנת למעבר לדיור מוגן להאט אותה אפילו לא לרגע. איזבלה לא מפסיקה ליצור ולאוב עוד ועוד אומנות מחוויות אישיות שאספה במהלך החיים הלא פשוטים שעברה.

איזבלה ילידת הונגריהנולדה בעיירה בלד. גורשה מהונגריה עם משפחתה בקרונות משא לאושוויץ, ולאחר מכן לברמן שבגרמניה לעבודות כפייה, את השואה, איזבלה חוותה בעוד שהייתה ילדה קטנה. בסוף המלחמה השתחררה במחנה ברגן-בלזן במשקל 28 ק"ג. איזבלה הגיעה לשוודיה כפליטה עם "ילדי ברנדוט". בשוודיה חייתה ולמדה אמנות וציור אופנה במשך כמה שנים, עד שעלתה ארצה בשנת 1949 והקימה בית בישראל.

המעבר לארץ ישראל לא גרם לה לשכוח את אהבתה לאומנות אלא ליהפך, המעבר לישראל רק תרם להשראה שלה ועזר לה ליצור עוד ועוד רעיונות. בארץ המשיכה ללמוד ולעסוק באמנות, שטבועה עמוק בנפשה – דבר הניכר בעבודותיה. איזבלה תרמה ציורי שמן ל"יד ושם", למוזיאון ליהדות הונגריה בצפת, ועבודות נוספות לכמה מוסדות ומוזיאונים. לצד תערוכות יחיד ובקבוצה במספר גלריות בארץ, זו לה תערוכה שנייה בגלריית הבית ברמת השרון. (לראשונה הציגה בבית בשנת 2014).

%d7%90%d7%99%d7%96%d7%91%d7%9c%d7%94-%d7%94%d7%a8%d7%90%d7%9c-1

צרו עמנו קשר