מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

שביל ישראל – להתחבר אל הארץ

קטעים מכתבתו של אודי גורן, צלם ושביליסט מושבע לצד חוויות דיירים מהמגדלים.

אחד המאפיינים היותר בולטים של דור הוותיקים הוא ללא ספק אהבתם הבלתי מתפשרת לארץ. חלקם נולדו בה, חלקם הגיעו אליה מכל קצוות עולם דבר אחד משותף להם – את הארץ הזו הם חרשו לאורכה ולרוחבה ומכירים בה כל שעל וכל רגב. ובתור שכאלה, תמיד היו ועדין  נותרו אוהבי טיולים.  עם השנים, הוצאנו עשרות טיולים לבני הגיל השלישי, סיורים ונופשונים לכל קצות הארץ ואף מחוצה לה. לאחרונה אנו שמים דגש מיוחד על שביל ישראל- פרויקט הדגל שלנו אותו בנינו עם שביליסט משובע – אודי גורן שבנוסף לבקיאותו בידיעת הארץ ונפלאות השביל הוא גם צלם מקצועי. מקווים שמאד בקרוב נפיק איתו תערוכה של צילומי "טעימות משביל ישראל"

"לשביל ישראל, אותו מסלול בן 1100 ק"מ שחוצה את כל הארץ מדן ועד אילת, יצאתי בחורף 2014  על מנת לגלות, ללכת ולחוות את הארץ, מחוץ לכותרות העיתונים והחיכוך היומיומי. יצאתי להתנתק קצת מהמדינה ולהתחבר אל הארץ. מהר מאוד גיליתי – כשלומדים דרך הרגליים, לומדים הכי טוב. ההליכה בשבילי הארץ וההיכרות הבלתי אמצעית עם מקומות שמימיי לא שמעתי עליהם יצרו אצלי, חיבור עמוק אל המקום בו אנחנו חיים. ההליכה היומיומית בדרכים לא מוכרות אל מול נופים מרהיבים הציפה בי תחושת שייכות חמימה ונימה של גאווה התגנבה אל ליבי על כך שהמקום הזה, במידה מסוימת, הוא גם שלי. נופי בראשית שהתעצבו במיליוני השנים האחרונות, חיות הבר, ויותר מכל- האנשים "מלאכי השביל" כפי שהם נקראים, שחיים פה עכשיו כל אלו רק  מעצימים את החוויה. דתיים, חילוניים, דרוזים, בדואים, פלסטינים, מתנחלים, כולם חולקים קפה או סיפור אישי או שיר. כל אחד מהם משאיר חותם בלב – "אנשים טובים באמצע הדרך" שמאירים אותה למרחקים הפכו מבחינתי לחלק מארץ ישראל שלי.     מעבר לחיבור לארץ אליו השתוקקתי, הפכתי להיות צלם הסטילס המקצועי הראשון שהשלים את כל שביל ישראל ברצף ומצאתי את פרוייקט חלומותיי. אני מקדיש כיום את מרבית זמני להרצאות על השביל והמסע שלי בו. החומרים הנדירים שאספתי יהפכו בקרוב לספר הצילומים הראשון על שביל ישראל".

ואיך כל זה פוגש אותנו:

בשנה האחרונה, הקדשנו בכל בתי הרשת שלנו במגדלי הים התיכון, סדרת הרצאות מיוחדות עם אודי ועם סיפורו האישי על חוויות משביל ישראל.  בהמשך ישיר התחלנו השנה גם   בסדרה של טיולים למיטיבי לכת לאורך השביל, פרויקט מיוחד לנו שנקרא – "טעימות משביל ישראל". הטיולים כולם נערכים על טווי השביל המקורי בהתאמה למזג האוויר,  לתנאי השטח ויכולות המשתתפים.  בכל הטיולים יש  מסלול הליכה רגלית קצרה ברמה מתונה, במסלולים מישוריים, נוחים ומוצלים עם הרבה אתנחתות ובליווי צמוד של צוותים מהבתים. הטיולים כולם מתועדים במצלמתו של אודי גורן עצמו ובסיום הסדרה נפיק תערוכה נודדת בכל הבתים.

טעימה ראשונה – טווי נחל אלכסנדר – בין עונת התות לעונת התאנה

קרוב  ל-100 דיירים, בני הגיל השלישי הגרים ברשת הדיור מוגן של מגדלי הים התיכון, צעדו בשביל במזג אויר נוח והרבה שמחה ומוטיבציה. הקטע הנבחר -נחל אלכסנדר,  אזור פארק הצבים.  הצועדים הנמרצים שמעו  על פרויקט שימור הנחל, נהנו מעצי חורש לצד עצי פרי ארץ ישראליים ומפריחתו המרהיבה של הרדוף הנחלים.  הצועדים נחו בפינות טבע מוצלות, נהנו מנוף הנחל והתפנקנו בהפתעות שהכינו צוות הבית בנורדיה שיהיה להם  גם מעניין וגם טעים.

"מזג אויר ניפלא! ההליכה הקלילה והמהנה בין נחל אלכסנדר לעצים משבעת המינים, נושאי פרי, ועשרות משתתפים הייתה מרוממת נפש! כל זה בנוסף לפינוק VIP: בכל תחנה חיכו לנו שולחנות עמוסים בשתייה אבטיח, מלון ואפילו ארטיקים! בכל מקום הוצבו כיסאות והכל נעשה מהר ועם הרבה אהבה. זה היה יום מקסים שמילא אותי בהמון חיוניות וב…טעם של עוד! אין ספק שהיה זה טיול מאורגן ומתוקתק" (רנה שיפוני דיירת הבית בגני תקווה)

"יחד, מכל בתי המגדלים  צעדנו בשביל ישראל. עבורי זו הייתה חווית צילום נהדרת. נחל אלכסנדר על כל הגוונים  המים הירקרקים, הצבים הגדולים , שלל העצים – תאנים, תותים, אקליפטוס ועוד. הארגון היה מושלם. המנחה אודי גורן, והמארחים – המגדלים נורדיה.  הכובעים הלבנים שחילק לכולנו אריק מנהל הבית בנורדיה גרמו  כולנו להרגיש מאוחדים וחברים. הצוות של נורדיה קיבל את פנינו בחיוך רחב וארוחת בוקר קלה וטעימה. וגם בהמשך הטיול לא הפסיקו להפתיע  כשבעצירת המנוחה הכינו שולחנות עם מפות, שלגונים, אבטיחים ומלון פרוסים ואפילו כסאות למנוחה הקצרה.  צעדנו עם הרגשת סיפוק עצומה. לסיום אודי גורן צילם את כולנו תמונה קבוצתית. סיימנו את היום בארוחת צהריים בנורדיה: חדר האוכל שלנו היה מסודר לתפארת ומוכן לקבל את כל האורחים הרבים. האוכל היה חם וטעים מאוד כסיום מושלם לבוקר נהדר. המון תודה למארגנים – אהבתי!  (סימה מזור דיירת הבית בנורדיה)

צרו עמנו קשר