מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

שמירה על איכות חיים גבוהה

העלייה בתוחלת החיים הציבה בפני האנושות אתגר לא פשוט: הזדקנות בכבוד תוך שמירה על איכות החיים. כדי שמבוגרים יעמדו באתגר ויצליחו לשמור על איכות חיים סבירה ואפילו גבוהה, עליהם להיות מודעים לצרכים שלהם ולאמצעים העומדים לרשותם, ויכולים לאפשר להם ליהנות גם בהגיעם לגיל מבוגר.

איכות חיים

שמרו על בריאותכם

עד כה, טרם פותחה גלולת חיי הנצח וטרם אותר מעיין הנעורים ועל כן, עם הגיל בריאותנו מתרופפת. בהגיעכם לגיל השלישי, הקפידו יותר על בריאותכם ועשו כל שביכולתכם להיטיב עמה. מי שמקפיד על ביקורים סדירים אצל רופא המשפחה, על מעקב רפואי כנדרש ועל ביצוע בדיקות סקר מומלצות בזמן, מי שמקפיד על ביצוע פעילות גופנית סדירה ומי שמקפיד על תזונה מאוזנת, על צריכת מים מספקת ועל הימנעות מעישון ומשתיית אלכוהול, מקטין את סיכוייו לחלות באופן חד, ברור ומשמעותי. שמירה על בריאות תקינה היא תנאי מקדמי ומחייב לשם שמירה על איכות חיים גבוהה.

מלאו את היומן

אחד האתגרים הגדולים של הגיל השלישי הוא הזמן הפנוי. כולנו, מגיל 20 ובמהלך ארבעת העשורים העוקבים, חולמים על רגעים של חוסר מעש, על יומן נקי מפגישות, על הפוגה מריצות ועל צמצום המטלות, אבל כששלב זה מגיע ואנו יוצאים לפנסיה, הוואקום שנוצר מערער את עולמנו ומעכיר את שלוותנו. כדי להימנע מתחושות דיכאון, היעדר כיוון ומטרה, היעדר חיוניות, שעמום וקמילה, חשוב למלא את הימים בעשיה. קיימו מפגשים חברתיים מרובים ככל הניתן, שימרו על קשר עם חברים ועם בני משפחה, השתלבו בפעילויות לגיל השלישי – חוגים, טיולים, הרצאות, סדנאות, הצגות וכדומה, והקפידו לצאת מהבית. בחרו פעילויות שישאירו אתכם מעודכנים – בחדשות, באקטואליה, בתרבות ובעולם הטכנולוגיה.

 חיים בקהילה

בני הגיל השלישי שיקפידו על כל ההמלצות הללו יהיו מאושרים, בריאים ומסופקים יותר. הבעיה היא שלא תמיד קל לעשות כן, ולפיכך הפתרון האידאלי עבור מבוגרים עצמאיים ומתפקדים שאינם רתוקים למיטותיהם היא להשתלב בדיור מוגן, וכך להגשים את כל המטרות שנמנו כאן. במסגרת דיור מוגן, המבוגר חי בדירה משלו, הוא עצמאי וחופשי, מנהל אורח חיים לפי בחירתו אבל יכול ליהנות מיתרונות הקהילה בתוכה הוא חי. דירתו נמצאת בסמיכות לדירותיהם של מבוגרים נוספים ומוצעים לו שלל שירותים תחת קורת גג אחת, במרחק נגיעה. בנוסף, דאגו גם ליצור לכם רשת בטחון – צרו לכם רשת ביטחון ברורה וגייסו אמצעים ואנשים שיעזרו לכם בעת הצורך, אל תתביישו לבקש תמיכה וסיוע, גם אם בתשלום.

השירותים הרבים המוצעים לדיירי הדיור המוגן מבטיחים איכות חיים גבוהה ומספקים נוחות, ענין וביטחון. בדיור מוגן קל יותר לשמור על הבריאות: יש פיקוח, ליווי ומעקב רפואיים. קל יותר לקיים חיי חברה וקהילה, למלא את היומן בפעילויות מעניינות, להתעדכן, לשמור על פעילות גופנית ולהשתלב בפעילויות מספקות. הכל קרוב, מגוון, נעים ובר השגה. החיים בדיור המוגן הם רשת ביטחון פנטסטית התורמת באופן משמעותי ביותר לשגרת החיים של המבוגרים. בניגוד למקובל לחשוב, כשמדברים על דיור מוגן מחירים של פרוייקטים שונים יכולים בהחלט לעמוד במסגרת התקציב הריאלי של רבים מהגמלאים בישראל. מי שמוכר נכס שברשותו או משכיר אותו, ונעזר בקצבאות ובכספי פנסיה, יכול לממן את החיים שם וליהנות משלל יתרונות.

צרו עמנו קשר