מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

תוספי תזונה למבוגרים

הגיל המבוגר מביא אתו לא מעט תחלואות. יחד עם זאת, ישנם מבוגרים רבים, בני הגיל השלישי, הנהנים משגרת חיים מלאה, פעילה מאד וממצה. מבוגרים אלה מקפידים על אורח חיים בריא יותר ועושים ככל שביכולתם כדי לסייע למערכות גופם השונות להתמודד בהצלחה עם אתגרי הגיל. בדומה לצעירים, גם המבוגרים חוטאים בצריכת מזונות שאינם תמיד מיטיבים איתם במקום מזונות אחרים, עשירים בוויטמינים ובמינרלים החשובים לגופם. תוספי תזונה למבוגרים יכולים לספק מענה לצרכים שונים ואינם בהכרח ניתנים אך ורק למבוגרים הסובלים ממחלות או מבעיות שונות. תוספי תזונה, כפי שניתן לנחש משמם, מהווים תוספת לתזונה הקיימת ומבטיחים שהגוף יקבל את כל מה שהוא צריך. אלה יכולים להיות תוספי תזונה כמו מינרלים למיניהם או תוספי תזונה כמו וויטמינים חשובים, שכדאי לצרוך אותם במיוחד בגילאים המבוגרים.

מתי צורכים תוספי תזונה?

תוספי תזונה בקרב מבוגרים בני גיל הזהב נחשבים לשכיחים מאד. תוספי תזונה מכסים על דרישותיו המוגברות של הגוף בגילאים אלה לקבל את הוויטמינים ואת המינרלים שהוא צריך ומהווים השלמה תזונתית לתפריט הקיים, שפעמים רבות לוקה בחסר (בין אם בשל חוסר ידע ובין אם בשל אהבה למזונות פחות עשירים וטובים לגוף). תוספי תזונה מותאמים נקודתית למטופל עצמו, תוך התייחסות למצבו הגופני או לבעיה בריאותית שממנה הוא סובל. ישנם, למשל, תוספי תזונה המיועדים למבוגרים הסובלים מאנמיה, ישנם תוספי תזונה המיועדים למבוגרים הסובלים מעצירות או מבעיות עיכול אחרות, ויש גם תוספי תזונה המתאימים לסובלים ממחלות לב וממחלות כלי דם. קבלת תוספי תזונה מתבצעת תוך פנייה לרופא המשפחה המטפל במבוגר או בעזרתה של דיאטנית המתמחה בטיפול בבני הגיל השלישי.

תוספי תזונה לגיל השלישי

חשוב לדעת

נכון להיום, ממליץ משרד הבריאות, יחד עם שורה של מומחים בתחום הגריאטריה, על צריכת תוספי תזונה המכילים לפחות 50 אחוז מהתצרוכת היומית המומלצת לבני הגיל השלישי, תוספי תזונה כמו מינרלים וגם תוספי תזונה כמו וויטמינים. אלה יכולים להיות תוספי תזונה כמו ויטמין A, תוספי תזונה מסוג ויטמין B6, מנגן או תוספי תזונה מסוג חומצה פולית, למשל. יחד עם זאת, הם ממליצים גם לצרוך תוספי תזונה מסוימים המכילים כמות של 100 אחוזים מהתצרוכת היומית המומלצת של אותו וויטמין, כמו למשל תוספי תזונה מסוג וויטמין D.

בניגוד לתרופות, צריכת תוספי תזונה איננה מצריכה מרשם רופא ואינה מתבצעת תמיד בשל מחלה קיימת כלשהי. ישנם מבוגרים הצורכים תוספי תזונה ללא השגחה, מה שעשוי לפגוע בגופם ולגרום לבעיות בריאות שונות. מסיבה זו חשוב להיעזר ברופא או בדיאטנית כדי לבחון תוספי תזונה מסוגים שונים ולקחת בחשבון את מצבו הבריאותי של המבוגר וגם את התפריט היומי שאותו הוא צורך. על פי מחקרים שבוצעו לאורך השנים נמצא כי ישנם תוספי תזונה לגיל השלישי, כמו למשל אומגה 3, המסייעים למבוגרים להתמודד עם בעיות שונות האופייניות לגיל זה, כמו בעיות זיכרון. העשרת התזונה באמצעות תוספי תזונה אלה יכולה להביא לשיפור משמעותי בממדי הזיכרון וגם לאפשר למבוגר להתמודד בהצלחה עם אתגרים נוספים.

צרו עמנו קשר