מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

"בת 80 פוקחת עין"

ערב מחווה ליום הולדת 80 לתמי בן יעקב, ותיקת להקת הגבעטרון.

הסתיו כבר מורגש ברוח הקלילה והנעימה על המדשאה העגולה והירוקה של הבית בנורדיה. בלונים, פרחים ודגלוני הרשת, כל אלו משרים אווירה חגיגית וסתווית כאחד. כל דיירי הבית ואורחים מהקהילה עומסים את רחבת הדשא ולא יכולים  שלא לפצוח בשירה רמה יחד עם להקת הגבעטרון שהקדישה במיוחד לאירוע זה את פסקול שיריה הישנים והמוכרים, החל משיר השבלים, דרך עמק שלי וכמובן בת 60 הקלאסי, מחרוזת שירים רוסיים ועוד ועוד.

מעבר לדיור מוגן

לא בכל יום נופלת לנו הזכות לארח את הגבעטרון-  להקת הלהקות המייצגת באופן כל כך אותנטי את ארץ ישראל היפה, להקה, שכל שיר משיריה מתחבר לכל אחת ואחד מאתנו הן בניגונים והן בתכנים. ועוד כשמדובר על מופע מיוחד המציין יום הולדת 80 לדיירת תמי בן יעקב מוותיקות הלהקה שיחד עם חברתה ניקה ברזק שרות מתקופת  ההרכב במקורי. אכן, מחווה מרגש לתמי ומחווה מחמם את הלב לכל דור הוותיקים שלנו בכפר.

למעלה מעשור תמי ובעלה גרים בבית בנורדיה והיא מכירה פה כל עץ כל פרח וציפור. אכן, אישה ללא הפסקה- מידי בוקר כמעט מטיילת במטעים ובשדות, אינה מחמיצה הופעות עם הגבעטרון ובמקביל עדיין מתפרנסת מהדרכת טיולים לתיירים בספרדית ובאנגלית.

וכשמזכירים לה  שהיום חלק מחברותיה  לגבעטרון יכולות להיות נכדות שלה ואיך היא מרגישה עם זה, תמי עונה-  "אני לא מרגישה מבוגרת ולא מרגישה צעירה. אני מרגישה כל הזמן אותו דבר. אני אני. זה הכל. פעם יכולתי לעשות דברים שאני לא יכולה לעשות עכשיו. אבל בשביל הגבעטרון  צריך לשיר, ולשיר אני יכולה עכשיו כמו ששרתי קודם. כך שמהבחינה הזאת אין לי שום בעיה".

ואכן,  לקול הסופרן של תמי אין גיל ועד היום הוא אחד הקולות המזוהים ביותר עם הגבעטרון. בעיקר  בזכות הסולו שלה בקטע המעבר המוזיקלי בקלאסיקה "ים השיבולים".

"הייתי בגבעטרון מהתחלה, עוד לפני שקראו לזה גבעטרון, כששרנו  בחתונות", מספרת תמי. "להקת הגבעטרון נתנה  צבע שונה לאירועים תוך שילוב  עניין בשירי המולדת, הקשרים לקרקע, לאדמה ולעבודה. עם השנים התחילו כל מיני שירי 'אני אוהב אותך'. זה בסדר, אבל זה לא קשור לגבעטרון".

ובכל זאת, גם להקה קלאסית זו מפגינה מעת לעת רוח ספורטיבית – הקלאסיקה "בת שישים" זכתה לגרסה מחודשת שלהם יחד עם סבלימינל, בעבר גם שיתפה פעולה בתוכנית רדיו עם טיפקס, כיכבה בפרסומת לחברה סלולרית בה עשו שילוב  בין שירם  הוותיק "זמר זמר לך" עם השיר  "רוצה בנות" של חובבי ציון. בנוסף, שיתפו פעולה גם עם הגרובטרון.

תמי בן יעקב, בת 80 פוקחת עין. העבר מאחוריה, היא צופה אל הבאות?

"לקריירת סולו אני כבר לא אצא. אף פעם לא רציתי, תמיד התאים לי מאוד לשיר ביחד. אני לא הולכת לפתוח בקריירה חדשה. יש לי קצת חולשה, לזכור מילים. אבל כששרים ביחד, אם אני שוכחת מלים בשיר, אז כל השאר מתחילים לשיר את המילה הראשונה וזה מזכיר לי. אני אוהבת לשיר בקבוצה. כל זמן שאני אוכל אני אמשיך עם הגבעטרון".

שרנו, נהננו, ברכנו "כי אמיתית היא ולא סמל" ושמחנו שנפלה בחלקנו הזכות להיות לה, לתמי בן יעקב לבית.

צרו עמנו קשר