מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

חשוב לדעת: 5 הבדלים בין דיור מוגן לבית אבות

מרבית הישראלים אינם מודעים להבדלים האדירים אשר קיימים בפתרונות הדיור לגיל הזהב. בית אבות ודיור מוגן אולי נשמעים אותו דבר לחלק נכבד מהאוכלוסייה, אך הם שונים באופן מהותי בכל הנוגע לאיכות החיים בגיל השלישי. החל מסגנון החיים ועד לחיי החברה – הנה 5 ההבדלים המשמעותיים ביותר בין בית אבות לדיור מוגן.

1. שגרת היום וסגנון החיים

לרוב, בתי אבות מנהלים לו"ז קבוע בכל יום, כמעט ללא אפשרות לשינויים. בדיור מוגן הגמישות רבה יותר, כמו גם היצע הפעילויות העשיר – ממנו תוכלו לבחור את התכנים שמתאימים לכם. ניתן לשלב את הפעילויות שמעניינות אתכם בשעות שנוחות לכם ולבנות סדר יום שמתאים לסגנון החיים הייחודי שלכם. דיור מוגן מעניק לכם מידה גדולה יותר של עצמאות ומאפשר לכם להתנהל בקצב שמתאים לכם.

שגרת חיים בדיור מוגן

2. חיי החברה ופעילויות העשרה

במרבית בתי האבות, חיי החברה ופעילויות ההעשרה אינם תואמים בהכרח את הצרכים הבין אישיים אשר קיימים בקרב אוכלוסיית גיל הזהב. השאיפה להכיר אנשים חדשים ולטפח זוגיות איתנה – לא נעלמת עם השנים אלא רק מתחזקת.
ההבנה שהזמן הפנוי הוא הזדמנות ללמוד וליצור חיי חברה עשירים, הובילו את מעונות הדיור המוגן להציע קמפוסים חוץ אקדמיים ושורה של סדנאות מעניינות במיוחד. החל מריקודי עם ועד ללימודי משחק, בדיור המוגן יש שפע של פעילויות שמעודדות חיי חברה לצד התפתחות אישית.

3. ייעוץ רפואי ושיקום אישי

בתי אבות רבים אינם מצליחים להעניק את המעטפת הרפואית שלה אתם זקוקים. הטיפול הפרטני והיחס האישי אשר כל כך חשובים בגיל זה, נמצאים במרבית המקרים במעונות הדיור מוגן. פתרון מגורים איכותי זה, מאפשר לכם ליטול חלק בפעילות ספורטיבית שמותאמת לצרכים הייחודיים שלכם, ליהנות מייעוץ רפואי אישי ולהשתתף במגוון של סדנאות לרפואה מונעת. חשוב לציין, שבמרבית מעונות הדיור המוגן אף קיימים חדרי כושר ייעודיים – אשר מאפשרים לכם ליהנות מטיפולי שיקום ופיזיותרפיה ברמה הגבוהה ביותר.

4. חיי תרבות ופעילויות פנאי 

שעות הפנאי הרבות מהוות הזדמנות ליהנות מחיי תרבות שוקקים ודרך נהדרת לפצות על שנים שבהן הייתם עסוקים בעבודה קשה. למרות שבתי אבות רבים השכילו להבין את היתרונות המנטליים הטמונים בפיתוח תכניות תרבות, נראה שהיישום האופרטיבי שלהם יבוצע רק בשנים הקרובות.
בדיור המוגן הפנימו מזמן את התובנות האלו והם מציעים שפע של תכניות תרבות מעניינות במיוחד. ביקור קבוע בתערוכות אומנות, צפייה משותפת בסרטי איכות והאזנה למוזיקאים המקומיים הטובים ביותר – הם רק חלק קטן מהאפשרויות העומדות לרשותכם.

תרבות בדיור מוגן

5. אופי המגורים וסביבת המחייה

רבים אינם יודעים זאת, אך קיים שוני מהותי בתנאי המגורים אשר קיימים בבתי האבות ובמעונות הדיור המוגן. בעוד שבבית אבות תיאלצו לחלוק את החדר שלכם עם דיירים נוספים, בדיור המוגן כל דייר חי בדירה משלו. את הדירה תוכלו לעצב על פי העדפות האישיות שלכם, ליהנות ממטבח משוכלל ולהתגורר בצוותא עם בן או בת הזוג.
השמירה על סגנון המגורים המוכר והאפשרות ליהנות מפרטיות מלאה, הופכת את הדיור המוגן לפתרון המגורים המתקדם ביותר לגיל הזהב.

לסיכום, ישנם הבדלים מהותיים בין בית אבות לבין דיור מוגן. למרות השיפור המתמיד באיכות החיים בבתי האבות המודרניים, בלתי ניתן להשוות אותם לשפע האפשרויות העומדות בפניכם כאשר אתם בוחרים בדיור מוגן.

צרו עמנו קשר