מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

לשמור על איכות חיים בגיל הזהב

המונח איכות חיים בגיל הזהב הפך זה מכבר למושג שגור ולביטוי נפוץ, אך במציאות זוהי הגדרה סובייקטיבית המשתנה לפי ראות עיניו של כל אחת ואחד מאיתנו.

איכות חיים

איכות החיים נתפסת בעיני כל אדם מזווית ראייה אישית ומתבססת אצל כל אחד מאיתנו על פי קריטריונים שונים.

לעיתים קרובות אנשים משתמשים במושג איכות חיים כתחליף למילה רווחה.

לכן תחת ההגדרה איכות חיים נכללים קריטריונים המתייחסים לתפיסה הרווחת לגבי רווחה כלכלית, מצב בריאותי פיזי ונפשי, תחושת סיפוק, הערכה עצמית, פעילות חברתית ותרבותית, סטנדרטים, ציפיות ועוד.

בשורה התחתונה איכות חיים היא למעשה מעין צירוף של תנאים הסביבתיים שהופכים את חיינו לנוחים יותר ואותנו לאנשים מסופקים ומאושרים יותר.

מטבע הדברים, כולנו שואפים לשפר את איכות החיים שלנו ולכן גם בגיל השלישי, קיים הרצון להגיע הכי קרוב שאפשר לאיכות חיים מפנקת ולתנאים אשר יאפשרו לנו לחיות חיים מלאים ומאושרים.

מה קובעים המחקרים לגבי איכות החיים שלנו?

במחקרים שונים שנעשו במהלך השנים, נמצא כי המתכון לאיכות חיים אידיאלית הוא השילוב המנצח של שמירה על תזונה נכונה, הקפדה על פעילות ספורטיבית ועל מנוחה, בתוספת פעילות מספקת ומהנה בשעות הפנאי. מרכיבים אלו משפיעים באופן ישיר על איכות החיים וגם על הבריאות הפיזית והנפשית בגיל הזהב וביכולתם אף למנוע התפתחות בעיות כרוניות, מחלות ומצבי דחק נפשיים.

איכות חיים ותזונה נכונה

כמו שלבטח שמעתם לא פעם, המזון אותו אנו אוכלים בשגרת היום יום משפיע באופן ישיר על מצב הרוח, על הבריאות ועל רמת התפקוד שלנו.

צריכה של מזון מגוון ובריא המכיל ויטמינים, מינרלים ואת כל אבות המזון, שומרת עלינו בריאים וחיוניים. כשאנחנו בריאים, רמת האנרגיה שלנו גבוהה ואז אנחנו יותר פעילים. וכשאנחנו פעילים החיים שלנו מלאים יותר בעניין ולכן הסיכוי שנהיה מרוצים וחיוביים גדל בהתאמה.

איכות חיים ופעילות גופנית

פעילות גופנית הינה מרכיב חשוב בשמירה על איכות חיים בכלל ובגילאים מבוגרים בפרט כי היא ערובה לשמירת מערכות הגוף השונות במצב תקין וטוב והיא אף מאפשרת לנו לתפקד באופן עצמאי לאורך זמן ועצמאות פיזית, היא ללא ספק מרכיב חשוב ביותר בשמירה על איכות החיים בגיל מבוגר.

איכות חיים ומנוחה

ככל שאנו מתבגרים הרגלי השינה שלנו משתנים, דבר המשפיע גם על הגוף וגם על הנפש ולכן אנו זקוקים ליותר מנוחה לאורך היום ולשעות שינה מסודרות לאורך הלילה.

כל שנדרש מאיתנו זה להיות קשובים לגוף שלנו ופשוט להרים רגליים, לעצום עיניים ולנוח.

שינה מספקת ומנוחה הם מרכיבים חשובים ביותר בשמירה על איכות החיים והם משפיעים באופן ישיר על החיוניות שלנו, על מצב הרוח וגם על היכולת של הגוף להתחזק ולהילחם בתחלואים.

איכות חיים ופעילות בשעות הפנאי

למרכיב התעסוקה יש השפעה ישירה על איכות החיים בגיל השלישי ובמקרים מסוימים שפע של זמן פנוי אשר אינו מנוצל נכון, עלול לעיתים להפוך מיתרון לקושי וליצור תחושות יאוש, בדידות ועד כדי דיכאון.

לכן הקפידו על סדר יום, השתתפו בפעילויות חברתיות שונות, נצלו את הזמן לפעילויות מפרות ומהנות כמו חוגים, לימודי העשרה ופעילות התנדבותית.

כל אלה יגרמו לשביעות רצון, לתחושת סיפוק וחיוניות וכמובן ירחיבו את הלב ואת החיוך.

רשת מגדלי הים התיכון מעניקה לדייריה מסגרת תומכת, מעצימה ומעשירה עם דגש על כל המרכיבים לאיכות חיים אידיאלית בגיל השלישי.

אצלנו בבתים אפשר לישון עד מתי שמתחשק, לשבת במסעדה או בספריה וליהנות ממזון איכותי לגוף ולנפש, ליהנות בחדר הכושר ובבריכה, להשתתף בהרצאות, בחוגים ובמפגשים, לצאת לחופשות, לנהל חיים עצמאיים מלאים ומהנים.

אחת המטרות העיקריות של רשת מגדלי הים התיכון היא לספק לכל אחד מהדיירים שלנו תשתית אידיאלית לאיכות החיים שתמיד חלמת עליה במיוחד עכשיו בגיל הזהב.

 

צרו עמנו קשר