מעניין לחיות פה | 6010*
ברוכים הבאים לרשת מגדלי הים התיכון

בוא/י לגלות מה הופך את הדיור המוגן ברשת מגדלי הים התיכון לחוויית מגורים ברמה אחרת. בבעלות הרשת שבעה בתי דיור מוגן פעילים, המציעים דירות יוקרה אטרקטיביות ובסגנונות שונים, המספקים חווית מגורים וקשת רחבה של שירותים.

סגירה x
שתפו שלחו במייל הדפיסו

בית אבות או דיור מוגן?

עם קבלת ההחלטה לעבור למסגרת דיור המותאמת לבני הגיל השלישי, שתי האפשרויות העיקריות העומדות על הפרק, הן מגורים במסגרת דיור מוגן או מעבר לבית אבות.

שתי המסגרות מספקות הסעדה, שירותי ניקיון, מבחר שירותי רפואה, פעילויות וחברה, אך יחד עם זאת, בין שתי המסגרות קיימים הבדלים משמעותיים, אשר עיקר השוני הוא ברמת המוסדיות שלהם.

בית אבות או דיור מוגן

בית האבות מאופיין כמסגרת מוסדית המתנהלת על פי סדר יום מוכתב ולכן היא פחות מותאמת לרצונו של הפרט, בעוד מסגרת הדיור המוגן מאופיינת כמסגרת עצמאית וקהילתית המאפשרת חופש בחירה ומזוהה עם סגנון מגורים נורמטיבי.

בתי אבות ערוכים לקלוט קשישים בכל רמות התפקוד ועל פי רוב מחלקים את הדיירים לפי קטגוריות בהתאם למצבם הפיזי, התפקודי והמנטאלי.

המחלקות השונות בבתי אבות:

בית אבות לעצמאיים תשושים – מיועד לאנשים מבוגרים הזקוקים לעזרה על בסיס יומיומי
בית אבות סיעודי – מיועד לאנשים במצב סיעודי אשר זקוקים לעזרה נרחבת
מחלקה לתשושי נפש – מיועד לקשישים הסובלים מאלצהיימר ודמנציה
סיעוד מורכב – מספק טיפול רפואי וסעודי, במחלקה גריאטרית
בית אבות משולב – בית אחד המחולק על פי המחלקות המוזכרות לעיל
בתי הדיור המוגן מספקים מרכז דיור מושלם לבני גיל הזהב המתפקדים באופן עצמאי ומנהלים אורך חיים מלא ופעיל.

אצלנו, ברשת מגדלי הים התיכון, ניתן למצוא גם את דיור מוגן משלים המיועד לדיירים עצמאיים שמצבם השתנה.

בתי אבות מחייבים את הדייר להיות חבר במרפאת הבית והם אלו שאחראים בלעדית, לספק ולדאוג לכל שירותי הרפואה עבורו. בדיור מוגן הדייר יכול להמשיך ולהשתמש בשירותי הבריאות להם הורגל בעבר ובנוסף הוא מוזמן להיעזר בשירותי המרפאה הממוקמת במתחם על כל שירותיה.

ככלל, בתי אבות מנוהלים על ידי הצוותים המקצועיים וההתנהלות היומיומית, נקבעת על פי החלטותיהם בלבד, בזמן שהדיירים כמעט ולא מעורבים בנקיטת החלטות לגבי אורח החיים בבית.

לעומת זאת בבתי דיור מוגן חיי היומיום מתנהלים תוך שיתוף מלא ברצונות הדיירים ומי שמעוניין מוזמן לקחת חלק פעיל בוועדות שונות כמו ועדת תרבות, בריאות, תזונה ועוד.

תשלום בבתי האבות
האופציות לתנאי התשלום בבתי האבות הן תשלום באופן פרטי על בסיס חודשי או עזרה במימון מטעם המדינה, כאשר סיוע במימון באופן חלקי, נקבע בהתאם למדדים שונים ומימון באופן מלא, ניתן למעוטי יכולת.

גובה התשלום משתנה בהתאם למיקום ולצורך הטיפולי, כך שבית אבות במרכז הארץ, בדרך כלל יהיה יקר יותר מבית בצפון הרחוק או בדרום הארץ ושהייה בבית סיעודי, תהיה יקרה באופן משמעותי, ביחס לעלות בבית עצמאים תשושים.

את מרבית הסכום עבור שהות בבית סיעודי מורכב תממן קופת החולים בהשתתפות של המשפחה.

תנאי תשלום בדיור המוגן
התשלום בדיור מוגן נעשה באופן פרטי והמסלול הנפוץ ביותר הוא שיטת הפיקדון הנהוגה גם אצלנו – בכל בתי הרשת.

בשיטת תשלום זאת רוכשים הדיירים זכות מגורים בדירה שבבעלות הרשת. הפיקדון הוא תשלום חד פעמי, המועבר לרשת הדיור המוגן בעת הכניסה. במקביל לפיקדון החד פעמי, משולם תשלום חודשי עבור דמי אחזקה אשר עלותם משתנה בהתאם לגודל הדירה וסל השירותים אותו בוחר הדייר.

ברשת מגדלי הים התיכון דמי האחזקה כוללים סל שירותים עשיר ומגוון כמו ניקיון הדירה, אחזקתה ותיקון הציוד המותקן בה, חשבונות מים, ארנונה וחשמל, קו טלפון ואינטרנט, אבטחה מסביב לשעון, השגחה רפואית ושירותי מרפאה צמודים, שירותי רווחה המנוהלים על ידי עובדים סוציאליים, ניקיון ואחזקת שטחי החוץ במתחם, דלפק קבלה הפעיל במשך כל שעות היממה ובנוסף גם פעילות חברתית ענפה הכוללת חוגים, הרצאות וטיולים, שימוש בחדר הכושר והבריכה ועוד.

גם בבתי האבות ניתן להנות מחיי חברה ותרבות אם כי בהיצע מצומצם יותר בהשוואה לזה הניתן בכל אחד מהבתים שלנו.

אין ספק שההתלבטות בין דיור מוגן לבית אבות מחייבת התייחסות למצבו הפיזי והנפשי של אדם וליכולתו הכלכלית.

דיור מוגן במגדלי הים התיכון הוא הפתרון האולטימטיבי לבני הגיל השלישי, המעוניינים בדיור מעוצב ויוקרתי, ברמת חיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, בפעילות חברתית ותרבותית ענפה, לצד פעילויות מאתגרות ומעשירות.

עדיין מתלבטים בשאלות לגבי בתי אבות או דיור מוגן? לחצו כאן ופנו אלינו לקבלת מידע נוסף!

צרו עמנו קשר